Pirmosios pagalbos kursai tėveliams ir visiems mylintiems vaikus

Vaikai yra pats brangiausias mūsų turtas. Kiekvienas iš mūsų norime, kad jie augtų laimingi ir sveiki, tačiau neretai ūmus sveikatos pablogėjimas, užspringimas, trauma, mums sukelia labai daug nerimo, ypač, jei šie įvykiai užklumpa, jei esame tam nepasiruošę. VšĮ „Svarbus žingsnis“ skatina būti visus pasiruošusius pagelbėti ne tik suaugusiam, bet ir nelaimės ištiktam vaikui, tad šių metų kovo 25 dieną vėl sukvietė būrį šaunių tėvelių ir žmonių mylinčių vaikus į vaikų ir kūdikių pirmosios pagalbos kursus.

Kursų dalyviai buvo supažindinti su universalaus pradinio gaivinimo su defibriliacija algoritmu, kuris yra paremtas naujausiomis 2015 metų Europos gaivinimo tarybos rekomendacijomis ir LR įstatymais. Šis universalus pradinis gaivinimas yra skirtas visiems žmonėms, kurie yra be sąmonės ir nekvėpuoja, gaivinti. Taip pat, kursų dalyviai išgirdo plačią informaciją apie tai kaip padėti užspringusiam,  kraujuojančiam, nusideginusiam, apsinuodijusiam, traumą, sunkią alerginę reakciją patyrusiam ir kitos nelaimės ištiktam vaikui, sužinojo kaip elgtis kai vaikas, karščiuoja, vemia, yra išbertas – kada ir kaip tokį vaiką galimą gydyti namuose, o kada jau reikia skubėti į gydymo įstaigą.

Iškart po teorinės dalies gražus būrys tėvelių ir vaikus mylinčių žmonių buvo pakviesti visas teorines žinias „užtvirtinti“ praktikos metu. Buvo „gaivinami“ suaugusiųjų ir vaikų manekenai, „suteikiama“ pirmoji pagalba užspringusiam suaugusiajam ir vaikui, mokomasi kaip suteikti pirmąją pagalbą ūmios alerginės reakcijos ištiktam vaikui pasinaudojant placebiniu (imitaciniu) adrenalino autoinjektotoriumi.

Labai džiaugiamės visų entuziazmu, klausimais, šypsenomis, noru išmokti ir nusiteikimu padėti nelaimės ištiktam suaugusiajam ir vaikui. VšĮ „Svarbus žingsnis“ skatina ir kitus pasiruošti visiems gyvenimo atvejams ir tada gyventi ramiai ir laimingai, kaip laimingiausia pasaulio šalis Danija, kur didžioji dalis žmonių dar sėdėdami mokyklos suole žino, kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui, o daugelyje viešų vietų ir net žmonių namuose kabo automatiniai išoriniai širdies defibriliatoriai, pasiruošę, bet kurią minutę atlikti pagrindinį vaidmenį žmogaus gyvybės ir mirties kovoje.  

Daugiau apie vaikų ir kūdikių pirmosios pagalbos kursus ir registracijos sąlygas rasite paspaudę ant nuorodos: https://www.svarbuszingsnis.lt/vaiku-gaivinimo-kursai

Daugiau apie mūsų paslaugas rasite čia:

Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai