Projektui „Hipokrato vaikai” jau šešeri metai

VšĮ “Svarbus žingsnis“ jau šeštus metus tęsia savo savanorišką pirmosios pagalbos projektą „Hipokrato vaikai“.  Jo metu vyresniųjų klasių moksleiviai  ir studentai mokosi  pirmosios pagalbos pagrindų. Ypatingai didelis dėmesys skiriamas pradinio gaivinimo temai, nes ši pirmosios pagalbos grandis Lietuvoje yra ypač silpnai išvystyta ir apie jos naujoves labai mažai žinoma.  Praktika yra pati svarbiausia šio projekto dalis. Tad, išklausę teorinę paskaitėlės dalį, jaunimas mokosi praktinių pirmosios pagalbos įgūdžių: „gaivina“ manekenus, mokosi atlikti Heimlicho manevrą „užspringusiam“ draugui apsirengusiam specialią užspringimo liemenę, supažindimani su Išoriniu automatiniu defibriliatoriumi etc.

 2015-2016 metų laikotarpyje „Hipokrato vaikų“ pamokėles išklausė daugiau nei tūkstantis jaunuolių. Pamokėles turėjo galimybę išklausyti Vilniaus Gabijos gimnazijos, Vilniaus Žirmūnų gimanzijos, Vilniaus Jezuitų gimnazijos, Vilniaus Užupio gimnazijos, Vlniaus inžinerijos licėjaus moksleiviai, taip pat vaikai stovyklavę krikščioniškoje stovykloje „Vanagai“, bei Vilniaus edukologijos universiteto studentai. 

Labai smagu, kad taip aktyviai mokyklos dalyvauja šiame projekte ir, kad yra tiek daug atsakingų mokytojų norinčių, kad jų  mokiniai išmoktų pirmosios pagalbos pagrindų. Vaikai – mūsų ateitis, jie noriai klausosi ir su džiugesiu mokosi praktiškai atlikti pirmosios pagalbos veiksmus. Labai jais visais džiaugiamies ir didžiuojamies.

Visas džiugias, rimtas ir atsakingas projekto „Hipokrato vaikai“ akimirkas kviečiame pažiūrėti filmuke:

Daugiau apie mūsų paslaugas rasite čia:

Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai