VšĮ „Svarbus žingsnis” tęsia savanorišką veiklą

Brangiausia, ką turi žmogus- gyvybė. Ją reikia saugoti, nes ji – trapi. Kartais užtenka menkiausio nelaimingo atsitikimo ir ji gali užgesti Tokiais atvejais labai norisi, kad kasnors ištiestų pagalbos ranką ir padėtų išsaugoti šią neįkainojamą Dievo dovaną. Laikas nuo širdies sustojimo iki smegenų mirties yra vos kelios minutės, todėl veikti reikia greitai ir atlikti tikslius pradinio gaivinimo veiksmus. Pirmosios pagalbos žinių, iniciatyvos, o kartais ir noro padėti lietuviams trūksta. Todėl VšĮ „Svarbus žingsnis“ tęsia projektą „Hipokrato vaikai“ ir stengiasi įkvėpti ir skatinti jaunimą padėti žmogui ištiktam nelaimės. Šių metų gegužės 23 dieną tokį pradinio gaivinimo kursą išklausė Antakalnio gimnazijos vienuoliktokai, gegužės 15, 17 ir 24 d. Vilniaus Baltupių progimnazijos aštuntokai ir birželio 6d. Elektrėnų Versmės gimnazijos vienuoliktokai.

Jaunuoliai išklausė teorinę paskaitėlę apie elgseną nelaimės vietoje, individualias apsaugos priemones ir kas svarbiausia kaip gaivinti nelaimės ištiktą žmogų. Vėliau moksleiviai turėjo galimybę praktiškai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus pasinaudodami gaivinimo manekenais. Po mokymų kiekvienam buvo įteikta dovanėlė: raktų pakabukas- gaivinimo kaukė. Šia kauke jaunimas skatinamas pasinaudoti, kad gaivinant apsisaugotų nuo infekcinių ligų.

Šios pamokos moksleiviams savanoriško VšĮ „ Svarbus žingsnis“ projekto „Hipokrato vaikai“ dalis. Programa skirta 14-18 metų jaunimui. Jos tikslas- išmokyti ir skatinti moksleivius atlikti pirmosios pagalbos veiksmus nelaimės ištiktam žmogui ir skleisti įgytas žinias bendraamžių tarpe. Programa vykdoma Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose, įvairiose jaunimo organizacijose, stovyklose. Šiuo socialiai atsakingu projektu siekiama ugdyti atsakingą visuomenę, nebijančią ir žinančią kaip padėti nelaimės ištiktam žmogui. Mes visi turėtumėm nelaukti kol įvyks nelaimingas atsitikimas- išmokykime savo vaikus svarbiausių pirmosios pagalbos įgūdžių. Tokiu atveju ištikus nelaimei vaikas nepatirs streso, neišsigąs ir netgi padės išgelbėti gyvybę.

Daugiau informacijos apie mūsų paslaugas rasite čia:

Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai