Visada tvarkingi namai: Namų vizija

Žodžių derinys “Visada tvarkingi namai” daugeliui skamba kaip utopija arba kaip misija neįmanoma. Tačiau turėti visada tvarkingus namus, tikrai įmanoma. Ar lengva pasiekti šio rezultato? Tai nėra lengva ir tai nėra labai greitas rezultatas, nes palaikyti tvarką namuose yra lygiai tas pats kas palaikyti tvarką valdomoje įmonėje, darbe ir galiausiai galvoje, nes ne be reikalo yra sakoma “Tvarka namuose – tvarka galvoje”.

“Visada tvarkingi namai” gali tapti svarbiu projektu, kuris iš esmės gali pakeisti jūsų gyvenimą, nes tvarkinguose ir paprastai sutvarkomuose namuose gyvena daug laimingesni žmonės, turintys daug daugiau laiko  daryti tai ką jie iš tiesų mėgsta. Tad, kaip ir prieš pradedant bet kurį labai svarbų projektą, labai svarbu identifikuoti problemas, turėti viziją ir kryptį, kuria jūs norite judėti ir žinoma turėti planą.

PIRMA UŽDUOTIS: Refleksija

Atraskite ramią minutę pabuvimui su savimi ir su savo mintimis: išsivirkite puodelį arbatos ar kavos, atsipalaiduokite ir ramiai galvokite tik apie savo namus, savo santykį su jais ir savo jausmą būnant juose. Ar jums jauku juose? Ar jums patogu juos prižiūrėti? Ar smagu juose būti? Jei juos pieštumėte,  kokia spalva jūs juos nuspalvintumėte?

Tuomet parašykite ant lapo 10 dalykų su kuo jums labiausiai asocijuojasi namai – prioriteto mažėjimo tvarka. Rašykite sau ir rašykite realią padėtį. Šalia galite nupiešti kaip jūs matote savo namus? Kokią save matote savo namuose? Tai puikus testas situacijos įvertinimui ir krypties, kuria norite judėti nubrėžimui.

Kai panašų testą dariau prieš 6 metus, aš išsigandau. Spalva buvo juoda, aš namuose užjuodusi, pavargusi ir netekusi vilties. Sąrašas atrodė maždaug taip: aš nuolat tvarkau namus, aš nuolat valau dulkes, aš nuolat plaunu indus ir jų kalnas nemažėja. Namuose aš nerandu daiktų. Aš nuolat skalbiu skalbinius, jie nedžiūsta, aš juos džiaustau ant radiatorių ir gyvatuko, tuo tarpu susidaro dar didesnis kalnas skalbinių etc., o reziumė buvo, kad aš nenoriu būti savo namuose. Žodžiu padėtis buvo švelniai tariant ne kokia.  Parašius šį sąrašą aš atsitraukiau ir pagalvojau, kad nors savijauta mano ir bloga, bet visą šią situaciją aš galiu pakeisti, jei dirbsiu nuosekliai.

ANTRA UŽDUOTIS: Namų vizija

Tai labai svarbi vieta, kurios negalima įsprausti į jokius standartus, nes kiekvienos iš mūsų namų vizija yra labai skirtinga. Vieniems svarbu mieli daiktai, paveikslai, kitiems svarbu erdvė, vieni namuose būna tik vakarais, kiti namuose praleidžia visą dieną, taip pat viskas priklauso ir nuo šeimos narių skaičiaus, bei jų pomėgių. Tad labai svarbu skirti laiko ir susikurti unikalią savo namų viziją.

  1. Pasvajokite ir parašykite kokių jūs namų norite. Kaip atrodo jūsų svajonių namai ir kaip atrodote ir jaučiatės jūs juose. Ką jūs juose norite veikti? Kaip namuose jaučiasi jūsų šeimos nariai. Rašykite laisva forma, įsivaizduodama, kad jūs juose jau gyvenate, kuo detaliau nupiešite visa jūsų svajonių namų paveikslą, tuo bus geriau.
  2. Galite nupiešti savo svajonių namus, jei esate vizualė ir taip geriau įsivaizduojate savo svajonių namų vaizdą.
  3. Sukurkite vizijų lentą (koliažą), kurioje būtų iškarpos iš žurnalų ar interneto, kurioje matytųsi aiški jūsų svajonių namų vizija.

Mano vizija buvo namai, kuriuos aš sutvarkau labai greitai, visada randu juose daiktus, jie šviesūs, erdvūs ir jaukūs ir labiausiai aš turiu laiko savo hobiams ir energijos šeimos nariams, o svarbiausia, kad labiausiai aš noriu būti juose, o ne kur kitur. Man pavyko įgyvendinti šią savo svajonių namų viziją, bet kiekvieną kartą aš ją vis tobulinu, kad gyvenimas namuose būtų dar geresnis man ir mano šeimos nariams.

TREČIA UŽDUOTIS: Planas

Dabar metas rimtam šio projekto planui. Lape papunkčiui surašykite ką norite pakeisti savo namuose. Tuomet prie kiekvieno punkto surašykite kokius žingsnius turite žengti ir kokius konkrečius darbus turite atlikti, kad jūsų svajonių namų vizija išsipildytų.

Pavyzdžiui aš, kad turėčiau lengvai susitvarkomus namus turėjau atsisakyti didelio kiekio daiktų, atrasti tinkamas sistemas jiems suorganizuoti ir tinkamą mūsų šeimai rutiną, kurios dėka namai yra greitai sutvarkomi arba net neapsiverčia. Stovėjimo visa dieną prie plautuvės pilnos indų problemą išsprendėme nusipirkdami indaplovę į kurią indus sudeda visi šeimos nariai,  kad nereiktų nuolat džiaustyti skalbinių nuo džiovyklės ant radiatoriaus ir gyvatuko  įsigijome skalbyklę ir džiovyklę 2 in 1. Kad nebūčiau nuolat pavargusi ir užjuodusi sugalvojau tvarkymosi ir daiktų laikymo sistemas, kad jos būtų suprantamos visiems šeimos nariams, kad ir jie galėtų padėti tvarkytis etc.  Tiesiog ėjau mažais žingsneliais ir pasiekiau visus savo tikslus.

Daugiau apie tvarkingų namų kūrimą skaitykite: https://www.svarbuszingsnis.lt/visada-tvarkingi-namai-viso-gero-daiktai

Linkiu pačių nuostabiausių svajonių namų,

Daugiau praktinių įžvalgų, patarimų, nuotraukų ir video reportažų rasite mano instagramo profilyje @my_cozy_minimalism

 #susitvarkyk_gyvenima

Visos teisės saugomos, draudžiama kopijuoti ar platinti svetainės turinį be autoriaus sutikimo.