10 patarimų kaip išugdyti vaikų sveikos mitybos įpročius

Jūs galite padėti savo vaikui išsiugdyti sveikos mitybos įpročius, kurie jam padės visą likusį gyvenimą. Tėvų pareiga skatinti savo vaikus įvertinti pasirenkamo maisto kokybę ir naudą, siekti, kad jų vaikai būtų fiziškai aktyvūs. Tai nelengva užduotis, todėl siūlome jums kelis patarimus ir gaires nuo ko pradėti:


Būkite pats sektinas pavyzdys – jūs neprivalote būti tobulas visą laiką, tačiau jei vaikas matys jūsų pastangas sveikai maitintis bei būti fiziškai aktyviam, jis supras, kad sveikata yra svarbi vertybė jūsų šeimoje.
Išlikite pozityvūs – vaikai nemėgsta klausyti, tai ko jiems negalima daryti, vietoj to pasiūlykite jiems sveikas alternatyvas, pasistenkite išlikti linksmi ir pozityvūs. Visi mėgsta būti pagirti už šauniai atliktą darbą, todėl švęskite laimėjimus ir padėkite savo vaikui išsiugdyti pasitikėjimą savimi.
Veikite kartu su visa šeima – sugalvokite veiklų, kuriomis galėtumėte užsiimti visi drauge. Eikite pasivaikščioti, keliaukite dviračiais, eikite maudytis, užsiimkite sodininkyste ar tiesiog pažaiskite gaudynių lauke. Visiems bus naudos tiek iš laiko praleisto kartu, tiek iš fizinės veiklos.
Būkite realistiški – išsikelkite įgyvendinamus tikslus ir jų siekite palaipsniui. Maži žingsneliai nukreipti tinkama linkme per ilgą laiką gali padaryti didžiulę įtaką jūsų šeimos sveikatai, tačiau pradėkite palengva.
Ribokite laiką praleistą prie televizoriaus, kompiuterio ar žaidžiant kompiuterinius žaidimus – vaikai pripranta prie sėslaus gyvenimo būdo ir pernelyg gausaus užkandžiavimo, kuris padidina nutukimo bei širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Leiskite savo vaikui šiems užsiėmimas skirti iki 2 valandų per dieną.
Skatinkite užsiimti ta fizine veikla, kuri jam tikrai labai patinka – kiekvienas vaikas yra unikalus. Leiskite savo vaikui išbandyti kuo daugiau įvairių fizinių užsiėmimų, tol kol jis suras tą kuriuo jis iš tikrųjų mėgausis. Jis užsiiminės ta veikla ilgiau, jei jam ji tikrai patiks.
Apdovanokite vaiką jam pačiam vertingais dalykais – už gerą elgesį neatsilyginkite saldumynais ar kitais nesveikais užkandžiais, laiku prie televizoriaus ar kompiuterio. Raskite kitų būdų kaip jį paskatinti ir apdovanoti už pasiekimus.
Valgykite kartu – tuomet kai vaikas valgo su visa šeima jūs galite kontroliuoti jo racioną. Įtraukite savo vaiką į maisto gamybą ir jo pirkimą, tokiu būdu visi šeimos nariai išsiugdys sveikus mitybos įgūdžius, o kartu praleistas laikas bus papildoma nauda.
Etikečių ir produktų sudedamųjų dalių skaitymą paverskite žaidimu – visa šeima sužinos kokie maisto produktai yra naudingi jų sveikatai, o kurie ne. Tai įprotis atnešantis naudos visam likusiam gyvenimui.
Įsitraukite – atstovaukite sveiko vaiko viziją. Primygtinai reikalaukite sveikų maisto produktų mokykloje. Pasirūpinkite vaikų prevencine medicinine priežiūra. Kreipkitės su pasiūlymais į aukštesnes instancijas. Būkite aktyvūs.

Daugiau informacijos apie mūsų paslaugas rasite čia:

Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai