Video filmukai apie gaivinimą ir kraujavimo stabdymą

Jei radote be sąmonės esantį žmogų, pirmiausia įsitikinkite ar aplinka nekelia pavojaus, pavyzdžiui ar nėra gaisro, elektros išlydžių, krentančių daiktų. Tik tuo atveju, jei pavojų nėra arba juos galite savo jėgomis pašalinti ir tai padarėte, galite imtis pirmosios pagalbos suteikimo, nes jei pats nukentėsite negalėsite padėti nei sužeistajam, nei pačiam sau.

Pirmosios pagalbos pirmasis žingsnis yra sąmoningumo nustatymas, tai reikėtų padaryti, priėjus prie žmogaus, jį judinant ir klausiant ar jis jus girdi, kas jam atsitiko. Jei žmogus sujuda, prakalba ar kitaip sureaguoja, tai reiškia, kad žmogus yra sąmoningas, vadinasi ir kitos jo gyvybinės funkcijos bus aktyvios, tai yra jis kvėpuos, plaks širdis, pradinis gaivinimas nebus reikalingas. Šiuo atveju svarbiausia pirmoji pagalba būtų sustabdyti kraujavimą, jei toks yra ir kviesti greitąją medicininę pagalbą. Jei žmogus nereaguoja ir yra be sąmonės, tuomet skubiai reikia kviesti medikus, o jūs pats tuo tarpu turite įvertinti jo kvėpavimą. Atlošę nukentėjusiojo smakrą, patys pasilenkite prie jo burnos ir nosies, savo akies krašteliu badykite pajusti iškvepiamo oro srovelę, ausimi klausykite, o akis nukreipkite į krūtinės lastą ir stebėkite ar yra ritmingi jos judesiai. Tai turite padaryti per 10 sekundžių, jei aptikote kvėpavimą, vadinasi ir širdis dirbs, o jei nepavyksta aptikti kvėpavimo požymių, reiškia bus reikalingas pradinis gavinimas. Pirmiausia nukentėjusįjį turite pasiguldyti ant kieto pagrindo ir apnuoginti krūtinės lasta, daryti 30 ritmingų krūtinės paspaudimų ir 2 įpūtimus, taip kartoti iki tol kol atvyks medikai ir lieps pasitraukti. Šiame vaizdo įraše galite pažiūrėti kaip visa tai atlikti teisingai, kaip prieiti prie žmogaus, kokia turėtų būti jūsų kūno padėtis, kaip atrasti vietą darant širdies masažą ir kitus efektyvius veiksmus, norint suteikti pirmąją pagalbą.

Mūsų dėstytojas pasakoja kaip suteikti pirmąją pagalbą, jei nutikus nelaimingam atsitikimui, nukentėjusysis kraujuoja. Esant kraujavimui svarbiausia žaizdą sutvarstyti, jei sužalota yra galūnė, ją pakelti virš širdies lygio ir galima užspausti ranka didžiąją arteriją, esančia virš žaizdos. Kaip teisingai sutvarstyti, kokias priemones galima panaudoti galite sužinoti peržiūrėję šį vaizdo įrašą, o taip pat bus atsakyta kokių veiksmų imtis reikėtų vengti, kad išvengtumėte sutuacijos pabloginimo.

Daugiau informacijos apie mūsų paslaugas rasite čia: Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai