Pirmosios pagalbos kursai moksleiviams „Hipokrato vaikai“

APIE „HIPOKRATO VAIKUS“ Atsitikus nelaimei labai svarbu suteikti pirmąją pagalbą dar  neatvažiavus gydytojams. Tyrimai rodo, kad nedelsiant pradėtas gaivinimas gali net tris kartus padidinti tikimybę išgyventi įvykus klinikinei mirčiai ne ligoninėje.

Suprasdami pirmos pagalbos svarbą nuo 2010 metų vykdome savanorišką neatlygintiną projektą skirtą vyresnių klasių (8-12 klasės) moksleiviams. Projekto metu mokome vaikus pradinio gaivinimo algoritmo patvirtinto Europos gaivinimo tarybos. Labai džiaugiamės, kad šis projektas gimęs kaip būrelis vaikų stovykloje „Vanagai“ išaugo ir dabar jį vykdome daugiau nei dešimtyje mokyklų ir skaičiuojame, kad per tą laiką apmokėme daugiau negu 5000 moksleivių visoje Lietuvoje. Taip pat smagu, kad ne tik moksleiviai, bet ir studentai (Lietuvos edukologijos universitas) bei jaunimo organizacijos (skautų, liuteronų jaunimo) noriai mokosi pradinio gaivinimo ir prisijungia prie mokymų. Tęsdami projektą labai džiaugiamės, kad atsiranda vis daugiau jaunimo norinčio padėti kitiems ir siekiančio tai padaryti teisingai.

APIE VYKDYMO EIGĄ Projektas yra vykdomas bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis. Jis skirtas mokyklų arba gimnazijų moksleiviams. Mokymai vykdomi mokyklų patalpose, pamokų arba kitu moksleiviams tinkamu metu. Paskaitos trukmė yra 1 pamoka (45 min.). Paskaita yra skirta vienai klasei, dėl to, kad moksleiviai galėtų atlikti praktiką ant manekenų (naudojami 6 gaivinimo manekenai). Per dieną apmokome iki 3 klasių.

ŠVIETIMO ĮSTAIGOS Esate mokyklos ar kitos švietimo įstaigos atstovas ir norite mokymus suorganizuoti savo įstaigos moksleiviams? Kreipkitės į mus šiais kontaktais- VšĮ „Svarbus žingsnis” Kontaktai