Alkoholio prevencijos projektas moksleiviams „Valančiaus vaikai“

APIE „VALANČIAUS VAIKUS“  2014 m. Pasaulio sveikatos organizacijos kasmetinėje ataskaitoje,  apie alkoholį ir alkoholio sukeltus sutrikimus bei su alkoholiu susijusias sveikatos būkles, Lietuvai atiteko trečia vieta, pagal suvartoto alkoholio kiekį, tai yra vidutiniškai 15,4 litro per metus vienam gyventojui. Alkoholis yra viena iš rimčiausių visuomenės sveikatos problemų, kuri tęsiasi daugelį metų.

Alkoholio vartojimas dar skaudesnių pasekmių atneša, kuomet pradedamas vartoti jaunesniame amžiuje. VšĮ „Svarbus žingsnis“ norėdamas prisidėti prie alkoholio prevencijos Lietuvoje, inicijuoja projektą“Valančiaus vaikai“. Tai yra mokymai apie alkoholio vartojimo žalą moksleiviams, kurių metu kartu aptariame alkoholio sukeliamas neigiamas pasekmes sveikatai, socialiniam gyvenimui ir ekonomikai. Kartu su moksleiviais nagrinėjame tikrąsias alkoholio vartojimo priežastis ir paneigiame visuomenėje įsisenėjusius mitus apie jo teikiamą naudą. Paskaitos metu ypatingą dėmesį skiriame pačių moksleivių iškeltų privalumų aptarimui ir „tikrosios tiesos“ paieškai. Mokymai yra skirti visiems vyresnių klasių (9-12 klasės) moksleiviams.

APIE VYKDYMO EIGĄ Projektas yra skirtas mokyklų ir gimnazijų moksleiviams, jis vykdomas bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis. Mokymai organizuojami mokyklų patalpose, pamokų arba kitu moksleiviams tinkamu metu. Paskaitos trukmė yra 2 pamokos (90 min.). Moksleivių skaičius nėra ribojamas, atsižvelgiama tik į salės dydį.

ŠVIETIMO ĮSTAIGOS Esate mokyklos ar kitos švietimo įstaigos atstovas ir norite mokymus suorganizuoti savo įstaigos moksleiviams? Kreipkitės į mus šiais kontaktais- VšĮ „Svarbuszingsnis” kontaktai