Higienos įgūdžių pažymėjimas dirbantiems su maistu ar grožiu susijusiose srityse

Nusprendus pradėti savo verslą, teks susipažinti su įvairiomis nuostatomis ir taisyklėmis, tarp kurių yra ir bendrai nustatyti higienos reikalavimai. Visgi, jei dirbate su maistu ar teikiate grožio paslaugas, tiek Jums, tiek kartu su Jumis dirbantiems asmenims bus reikalingi higienos kursai ir jų išklausymą patvirtinantis pažymėjimas.

Grožio ir sveikatinimo paslaugos

Šiuo metu yra patvirtinta, kad tiems, kurie teikia plaukų, veido, kūno, nagų priežiūros paslaugas, užsiimama tatuiruočių ar ilgalaikio makiažo darymu, veria papuošalus ar užsiima kita su grožiu bei sveikatinimu susijusia veiklia, būtina išklausyti higienos kursus. Juos baigti ir gauti pažymėjimą reikia prieš pradedant dirbti. Toks higienos pasas manikiūrui, kirpykloms ar kitoms panašios paslaugoms galioja trejus metus, tad mokymus periodiškai reikia pakartoti.

Mokymų metu pateikiamos pagrindinės higienos normos grožio salonams ir kitoms įstaigoms, supažindinama su užkrečiamomis ligomis, prevencinėmis priemonėmis bei kita darbo metu praversiančia informacija.

Dirbantiems su maistu

Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriems maisto tvarkymo subjektams reikalingos ir specialios Geros higienos praktikos taisyklės, kurios yra skirtos įmonių savikontrolei. Šiuo metu šios Geros higienos praktikos taisyklės yra patvirtintos 16 su maistu dirbančių verslo šakų – pirminei grūdų gamybai, viešajam maitinimui, duonos ir pyragų kepiniams ir t.t. Tikslų jų sąrašą rasite čia.

Nepriklausomai nuo to, ar teks pasirūpinti papildoma dokumentacija, dirbantiems su maistu (jį tiekiantiems, išduodantiems ar apdorojantiems) bus reikalingi ir higienos mokymų kursai. Prie tokių darbuotojų priskiriami ir dirbantys su produktų ar jų priedų gamyba, prekyba, transportavimu, sandėliavimu, maitinimu, žvejyba ir t.t. Visiems jiems higienos įgūdžių pažymėjimas reikalingas prieš įsidarbinant, o po to jį reikia atnaujinti (t.y. kursus pakartoti) kas dvejus metus.

Maisto, grožio įstaigoms ar kitiems darbuotojams reikalingus higienos mokymo kursus organizuoja VšĮ „Svarbus žingsnis“. Jie vedami Vilniuje, Jums patogiu metu, tačiau jei susidaro grupė, mielai atvykstame ir į kitus miestus. Šie higienos kursai atitinka patvirtintas programas, o po jų suteikiamas ir šiems darbams būtinas higienos įgūdžių pažymėjimas. Dėl detalesnės informacijos kviečiame susisiekti mūsų nurodytais kontaktais.