Žalia korta darbui su maistu

Visi žinome, kad darbui su maistu reikalingos specialios sąlygos ir tam tikri pažymėjimai, patvirtinantys turimas žinias ir įgūdžius. Tai yra maisto higiena – Europos Parlamento ir Tarybos priimti higienos reikalavimai maisto gamybai, kuriais siekiama užtikrinti produktų saugą.

Pagal mūsų šalies įstatymus, su maisto higiena ir pagrindinėmis taisyklėmis turi būti susipažinę visi šiame sektoriuje dirbantys asmenys. Jiems yra reikalingas sveikatos žinių pažymėjimas, dar kitaip žinomas kaip žalia korta darbui su maistu.

Ši žalia kortelė suteikiama išklausius privalomus higienos kursus, kurie, priklausomai nuo darbo pobūdžio, turi būti išklausomi kas kelis metus. Nors tokie mokymai yra reikalingi ne tik maisto sektoriui, kalbant apie jį, kursus pakartoti reikia po dviejų metų.

Žalia korta maistui yra reikalinga visiems, kurie dirba su produktų apdorojimu, išdavimu ar maitinimu. Tad jeigu ketinate dirbti su maisto produktų, jų priedų ar žaliavų gamyba, žvejybos, prekybos, tiekimo, transportavimo, sandėliavimo srityje ar maitinimo įstaigoje, Jums teks pasirūpinti žalia korta darbui su maistu.

Labai svarbu pasirinkti tinkamus kursus ir įsitikinti, kad būsima mokymų programa yra vykdoma pagal LR sveikatos apsaugos ministro patvirtintas nuostatas. Tuomet būsite tikri, kad žalia kortelė dirbant su maistu leis Jums įsidarbinti ar pratęsti darbą savo srityje. Mokymų metu aptariamos pagrindinės darbo higienos normos, užkrečiamų ligų specifika, jų prevencijos priemonės bei kitos šiai sričiai reikalingos temos. Šie higienos mokymai ir žalia korta savo kaina yra prieinami visiems būsimiems ar esamiems darbuotojams.

Žalia korta darbui su maistu Vilniuje gali būti suteikta išklausius VšĮ „Svarbus žingsnis“ organizuojamų higienos įgūdžių mokymų – Jums pageidaujant, galime atvykti ir į bet kurį kitą Lietuvos miestą. Tad jeigu Jus domina šie kursai ir žalia korta, kaina ir kitos detalės paaiškės susisiekus mūsų nurodytais kontaktais.