Vaikų ir kūdikių gaivinimo kursai

Vaikai mūsų džiaugsmas ir mes visi norime, kad jie būtų sveiki ir laimingi, tačiau kartais ūmus sveikatos pablogėjimas ar trauma sutrikdo mažųjų įprastą gyvenimo ritmą. Vaikų pirmosios pagalbos kursai – sprendimas norint užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms.

Vaikų ligoms ir sveikatą sutrikdančioms būklėms būdinga tai, kad situacija iš patenkinamos labai greitai gali pasikeisti į sunkią ir netgi akimirksniu baigtis mirtimi. Tuomet labai svarbu, kad šalia esantys žmonės: tėvai, seneliai ar ugdymo įstaigos darbuotojai gerai žinotų kas yra pirmoji medicinos pagalba vaikui ir gebėtų greitai sureaguoti bei skubiai imtis tikslių pirmosios pagalbos veiksmų. Žinios apie tai, kas yra pirmoji medicinos pagalba vaikams ir kaip elgtis vaikui patyrus traumą ar susirgus pravers ne vienai mamytei ar tėveliui, leidžiančiam laiką su savo atžalomis. Nesvarbu, ar tai būtų kūdikio kvėpavimo sutrikimai ar bet koks kitas netikėtas sveikatos pablogėjimas – svarbiausia, kad pagalba vaikams būtų laiku suteikta.

VšĮ „Svarbus žingsnis“ organizuoja kursus tėveliams ir žmonėms dirbantiems su vaikais (mokytojams, auklėms, darželių auklėtojoms), kuriuose moko, kokia yra pirmoji pagalba vaikui ir kaip ją suteikti iki kol atvyks profesionalūs medikai ir gydymą perims į savo rankas. Kursuose pateikiamos pačios aktualiausios pirmosios pagalbos temos, skirtos vaikų amžiaus grupei:

  • Vaiko būklės įvertinimas: kada kviesti greitąją pagalbą, o kada galima likti namuose ir vaiką gydyti patiems.
  • Kaip atlikti pradinį gaivinimą, kai vaikas neteko sąmonės ir nekvėpuoja.
  • „Širdies užvedėjo” – defibriliatoriaus naudojimas ir svarba.
  • Užspringimas – viena dažniausiai pasitaikančių nelaimių, nes vaikai iki ketverių metų dar tik mokosi kramtyti ir ryti kietą maistą. Rijimas dideliais kąsniais dažnai baigiasi kvėpavimo sutrikimu. Be to, maži vaikai mėgsta ragauti ir kišti įvairius daiktus į burną, todėl suaugusiems, atsakingiems už saugumą, būtina žinoti, kaip išvengti šios nelaimės, o jei vaikas užspringo, kaip suteikti pirmąją pagalbą.
  • Stipraus kraujavimo stabdymas ir pirmoji pagalba žaizdų, nubrozdinimų atveju.
  • Traumos: sumušimai, patempimai, lūžiai ir kt. Kaip elgtis saugiai kol atvyks medikai, kad nepakenkti vaikui. Gydymas namuose.
  • Nudegimai: kaip išvengti ir kaip padėti vaikui .
  • Sunki alerginė reakcija – anafilaksija: požymiai ir pirmoji pagalba.

Kursuose pateikiama informacija yra nuolat atnaujinama ir paremta naujausiomis Europos ir pasaulio gaivintojų bei pediatrų organizacijų rekomendacijomis. Paskaitos iliustruotos informatyvia, aiškiai suprantama vaizdine medžiaga (fotonuotraukomis, videofilmais), lektoriai – turi darbo su vaikais patirties, siekdami, kad informacija būtų lengviau įsisavinama kiekvieną teorinę temą papildo gyvenimiškais pavyzdžiais su kuriais tenka susidurti vaikų priėmimo skyriuje, ligoninėje ir namuose.

ARTIMIAUSI KURSAI VILNIUJE

Pati svarbiausia pirmosios pagalbos vaikui (pradinio gaivinimo) kursų dalis – mokymas tinkamai reaguoti ištikus nelaimei ir praktinių įgūdžių įgijimas. Kursuose naudojant vienus iš geriausių pasaulyje iš maniuosius Leardal firmos, įvairaus dydžio (suaugusiųjų, vaikų ir kūdikių)  gaivinimo manekenus, kurie monitoruoja ar efektyviai atliekami įpūtimai ir krūtinės ląstos paspaudimai, kiekvienas išmokomas atlikti pradinį gaivinimą įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiajam, suteikti pirmąją medicininę pagalbą užspringus (Tam naudojamos „užspringimo liemenės“ ir „užspringę“ kūdikių manekenai). Supažindinama su pirmosios pagalbos vaistinėlėje esančiomis priemonėmis ir mokoma suteikti pirmąją pagalbą kraujavimo, žaizdų, nudegimų, nubrozdinimų, sumušimų atvejais.  Taip pat mokysimės suleisti adrenaliną su autoinjektoriumi žmogui ištiktam anafilaksijos, bei pasinaudodami sukrėsto kūdikio manekenu sužinosite, kodėl pavojinga vaiką stipriai purtyti.  Tad ne tik teoriškai, bet ir praktiškai sužinosite, kaip turėtų būti teikiama pirmoji pagalba vaikams.

Vaikų gaivinimo kursų programa yra Čia

Kursų kaina vienam žmogui 29.90 €

PRAKTINĖ INFORMACIJA

Kviečiame apsirengti patogiais judesių nevaržančiais drabužiais, kad būtų patogu gaivinti manekenus ir atlikti kitas praktines užduotis. 

Rekomenduojame į kursus atsinešti individualią gertuvę su vandeniu bei pasirūpinti lengvais užkandžiais, jei iškiltų poreikis pasistiprinti.  

Renginio bilietas nėra grąžinamas, pratęsiamas, keičiamas į naują (pametus ar kitaip praradus) ar keičiamas į grynuosius pinigus.

Platesnę informaciją apie mūsų paslaugas galite sužinoti čia: VšĮ „Svarbus žingsnis” kontaktai