Užspringimas

Pristatome naujausias 2018 m.  Europos gaivinimo tarybos rekomendacijas, apie tai kaip suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam suaugusiajam. Jos praktiškai nesiskiria nuo prieš tai buvusių rekomendacijų.

SEKA/VEIKSMASTechninis aprašymas
ĮTARKITE, KAD ŽMOGUS UŽSPRINGO

Įtarkite, užspringimą, ypač jei auka valgė.
Įtaraus užspringimą nukentėjusiojo klauskite „Ar jūs užspringote?“ „Ar galite kalbėti?“. Jei kvėpavimo takai visiškai užkimšti, žmogus kalbėti negalės.
SKATINKITE KOSĖTI

Pasakykite užspringusiajam, kad jis kosėtų.
 
Jeigu nukentėjusysis gali kalbėti ir kosėti, nieko nereikia daryti.Stiprus kosulys yra geriausia svetimkūnio pašalinimo priemonė.     
ATLIKITE TRINKTELĖJIMUS Į TARPUMENTĘJei kosulys pasidaro neefektyvus, trinktelėkite 5 kartus į tarpumentę Jei auka turi ūmios kvėpavimo takų obstrukcijos požymius, bet yra sąmoninga atlikite 5 trinktelėjimus į tarpumentę:Atsistokite šalia aukos iš šono, paverskite auką į priekį, taip, kad kvėpavimo takus užkimšęs objektas lengvai pasislinktų kvėpavimo takais aukštyn ir iššoktų lauk.Atlikite 5 staigius trinktelėjimus į tarpumentę su savo delno pagrindu.
ATLIKITE PILVO SPUSTELĖJIMUSJei trinktelėjimai į tarpumentę yra neefektyvūs, atlikite 5 pilvo spustelėjimus.Jeigu trinktelėjimai į tarpumentę nepašalino kvėpavimo takų obstrukcijos, toliau atlikite 5 pilvo spustelėjimus (Heimlicho manevrą):Atsistokite nukentėjusiajam už nugaros, apglėbę jį uždėkite savo kumštį ant viršutinės pilvo dalies tarp bambos ir krūtinkaulio apatinės dalis. Kumštį prispauskite kitos rankos plaštaka, staigiu stipriu judesiu abiem rankom spauskite gilyn ir į viršų.Jei svetimkūnis neiššoka kartokite šį veiksmą iki 5 kartų.Jei kvėpavimo takų obstrukcija išlieka pakaitomis atlikite 5 trinktelėjimus į tarpumentę ir   5 pilvo spustelėjimus.
ATLIKITE PRADINĮ GAIVINIMĄJei auka neteko sąmonės, atlikite pradinį gaivinimą.Jei auka netenka sąmonės :Kvieskite GMP 112.Paguldykite nukentėjusįjį ant žemės, padarykite 2 įpūtimus ir 30 krūtinės ląstos paspaudimų.Jei burnoje matote svetimkūnį ištraukite jį lauk, jei svetimkūnio nesimato jokiu būdu nesistenkite jo ištraukti.

Daugiau informacijos apie mūsų paslaugas rasite čia:

Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai