Tvarstymas 1 dalis
Praktika – vienintelis būdas įgusti tvarstyti. Išmokti tvarstyti kulkšnis ar alkūnes gali būti ypač sunku. Galbūt jums bus lengviausia mokytis stebint, kaip tvarsto kas nors kitas. Įsitikinkite, kad kiekviena nauja vija uždengia dalį prieš tai einančios vijos ir kad tvarstote pakankamai tvirtai, tačiau ne per daug verždami. Jei praėjus mažiau nei valandai po tvarstymo jūsų tvarstis atrodo apsmukęs, perriškite jį šiek tiek tvirčiau. Elastiniai tvarsčiai gali išsitampyti, tačiau išskalbti jie greitai atgauna savo tamprumą.
Prieš tvarstydami pirmiausia turėsite pasirinkti tinkamo dydžio tvarstį sužeistai kūno daliai. Jeigu jis per mažas ar per didelis tvarstymas nebus veiksmingas arba netgi padarys daugiau žalos. Kad būtų lengviau orientuotis, pasakysime, kad:
- 2,5 cm pločio tvarsčiui tinka pirštams;
- 5 cm – plaštakoms;
- 7,5-10 cm- rankoms;
- 10-15 cm- kojoms.
Susuktų į ritinį, tvarčių naudojimas
Į ritinį susukto tvarsčio galas vadinamas uodega, o pats ritinėlis – galva. Galvą laikykite viršuje, kad jei išslystų iš rankų, nenukristų ant žemės. Prieš pradėdami tvarstyti apgalvokite, kaip tvarstis atrodys, kai jį aprišite.
1. Tvarsčio uodegą dėkite žemiau žaizdos ir tvarstykite iš vidaus į išorę, nuo toliausios vietos link artimiausios. | |
2. Apvyniokite tvarstį aplink galūnę ir pradėkite nuo dviejų susiklojančių vijų. Kiekviena paskesne vija uždenkite maždaug du trečdalius prieš tai einančios vijos. Užbaikite dviem susiklojančiomis vijomis. | |
3. Jei baigėte, patikrinkite kraujotaką. Jei tvarstis suveržtas per stipriai perriškite jį šiek tiek laisviau. | |
4. Užbaikite sutvirtindami galus lipnia juosta arba surišdami mazgu. |
Daugiau apie mūsų paslaugas rasite čia:
Pirmosios pagalbos kursai Higienos įgūdžių kursai Alkoholio žalos kursai