Teorinės temos
1. Nukentėjusiojo būklės įvertinimas
Pagrindinių gyvybės požymių: sąmonės, kvėpavimo, širdies veiklos įvertinimas, skubaus reagavimo taktika esant gyvybei pavojingai būklei. Antrinis nukentėjusiojo būklės įvertinimas ir pirmosios pagalbos taktika.
2. Pradinis gaivinimas
Bazinio pradinio gaivinimo algoritmas, remiantis naujausiu 2021 metų Europos gaivinimo tarybos nustatytu pradinio gaivinimo algoritmu. Pradinis gaivinimas esant skirtingiems mirties mechanizmams. Kūdikių, vaikų ir nėščiųjų pradinio gaivinimas
3. Pirmoji pagalba traumų atvejais
Saugus pirmosios pagalbos teikimas traumuotam asmeniui. Kraujavimo stabdymas. Tvarstymas. Skausmo malšinimas. Pažeistos kūno dalies imobilizavimas, esant lūžimui ar išnirimui. Saugus traumuotų ir sužalotų asmenų gabenimas.
4. Pirmoji pagalba ūmių ir sveikatai pavojingų būklių atvejais
Pirmosios pagalbos suteikimas užspringusiems, patyrusiems  anafilaksiją, ištiktiems  miokardo infarkto, insulto, traukulių priepuolį, nudegus, perkaitus, ir kitų ūmių ligų ar žmogaus sveikatos būklės pablogėjimo atvejais.
Praktika
Suaugusiųjų pradinis gaivinimas

Mokantis gaivinti, vienas geriausių būdų atsiminti yra dalyvavimas imituotose situacijose ir praktinių gaivinimo veiksmų atlikimas ant manekenų: pradžioje padedant instruktoriui, o vėliau visus veiksmus pakartojant pačiam, o vėliau su komanda. Šiam tikslui pasiekti kursuose naudojami naujos kartos Laerdal firmos  gaivinimo manekenai CPR training manikin Resusci Anne® QCPR, kurie yra prijungti prie monitoriaus, kuris parodo įpūtimų ir krūtinės ląstos paspaudimų efektyvumą procentine išraiška. Tai įgalina išmokti pradinio gaivinimo veiksmus maksimaliai profesionaliai. Praktikos metu kursų dalyviams leidžiame pagaivinti ilgesnį nepertraukiamą laiko tarpą, kad būtų pajaučiama kada ateina nuovargis


Vaikų ir kūdikių pradinis gaivinimas

Vaikų  ir kūdikių pradinio gaivinimo technika dėl jų kūno sandaros ypatumų skiriasi nuo suaugusiųjų. Tad, kad pajusti tuos skirtumus kursų metu yra naudojami naujos kartos vaikų ir kūdikių gaivinimo manekenai su monitoriais monitoruojančiais atliekamų pradinio gaivinimo veiksmų efektyvumą.
 
Išorinio automatinio defibriliatoriaus (AED) naudojimas atliekant pradinį gaivinimą

Išorinio automatinio defibriliatoriaus  panaudojimas – labai svarbi pradinio gaivinimo dalis, nes pradinis gaivinimas: oro įpūtimai į burną ir krūtinės ląstos paspaudimai yra veiksmai palaikantys gyvybę, tačiau pagrindinis veiksmas užvedantis širdį yra defibriliacija. Vietų, kur galima rasti AED Europoje ir Lietuvoje daugėja, tad kiekvienas asmens sveikatos priežiūros specialistas privalo būti susipažinęs su jo veikimu ir mokėti jį panaudoti savankiškai. Mūsų kursuose mokomąsi su pagal tikrą defibriliatoriaus modelį sukurtu mokomuoju defibriliatoriumi „Physio control LIFE PAK CR“.
 
Pirmoji pagalba užspringus

Mirtis užspringus yra pati apmaudžiausia mirtis, kokia tik gali būti, tad labai svarbu žinoti, kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalbą jo atveju. Kursų metu bus mokomąsi kaip ir kur tiksliai padėti rankas atliekant Heimlicho manevrą, kaip taisyklingai atlikti trinksnius į tarpumentę ir kokią šių veiksmų seka, o kad būtų lengviau pajusti kokia turi būti pilvo paspaudimo jėga, atliekant Heimlicho manevrą, kursų metu bus naudojamos specialios užspringimo liemenės (Act+Fast Choking Rescue Trainer Vest) 
 
Pirmoji pagalba užspringus kūdikiui

Užspringimas kūdikių tarpe yra labai dažnas reiškinys. Pagrindiniai pirmosios pagalbos principai nesiskiria nuo suaugusiųjų, tačiau dėl kūdikio dydžio ir kitokios jo organų lokalizacijos yra tam tikrų niuansų, kuriuos aptarsime teorinės dalies metu. Praktiką atliksime ant Leardal „Baby Annie“ manekenų, kurie padeda įsivaizduoti kaip tinkamai paimti kūdikį teikiant pirmąją pagalbą užspringimo metu ir kokio stiprumo nugaros  trinksnius ir paspaudimus reikia atlikti, kad svetimkūnis efektyviai ir saugiai pasišalintų iš kvėpavimo takų.


Kraujavimo stabdymas ir turniketo panaudojimas

Nors tiesioginis kraujuojančio židinio užspaudimas ir spaudžiamojo tvarsčio suformavimas yra auksinis standartas stabdant intensyvius kraujavimus, tačiau ekstremalių situacijų metu, kai anksčiau minėti kraujavimo stabdymo būdai nepadeda, esant gyvybei pavojingam kraujavimui gali tekti panaudoti turniketą. Kursų metu bus mokomasi visų kraujavimo stabdymo žingsnių ir kaip uždėti pramoninį ir imituotą turniketą.
Pirmoji pagalba traumų atveju

Pirmosios pagalbos taktika traumų atveju, stuburo kaklinės dalies imobilizavimas rankomis, saugus elgesys esant ar įtariant stuburo traumą, galūnių imobilizavimas lūžių ar išnirimų atveju. 
 

Adrenalino autoinjektoriaus naudojimas

Pasaulyje daugėja alergiškų vaikų ir suaugusiųjų. Ištikus sunkiai alerginei reakcijai – anfilaksijai veikti reikia labai greitai ir per kelias minutes suteikti pirmąją pagalbą. Lietuvoje jau yra galimybė su gydytojo receptu įsigyti adrenalino autoinjektorių, kuris tampa gyvybiškai svarbiu ištikus anafilaksijai. Kursų metu mokysimės kaip atpažinti anafilaksijos požymius ir išmoksime kaip naudotis adrenalino autoinjektoriumi.
Kaina49, 95 € vienam žmogui
Artimiausi kursaiARTIMIAUSI KURSAI VILNIUJE
Kursų data: 
Teorinė dalis:  2024-02-05 ZOOM platformoje! Nuorodą prisijungimui atsiųsime elektroniniu paštu likus 2 dienoms iki renginio.
Praktinė dalis: 2024-02-06  18:00- 21:00. Mykolo Riomerio Universitetas, 122 auditorija (1 aukštas), Ateities g. 20 (2 įėjimas šalia vėliavų)
Registracija: Bilietus platina PAYSERA TICKETS, juos galite įsigyti paspaudę ant nuorodos: Pirkti bilietą!

Kursų data: 
Teorinė dalis:  Nuotoliu, Jums patogiu laiku! Nuorodą su paskaitos įrašu atsiųsime elektroniniu paštu likus 5 dienoms iki renginio.
Praktinė dalis: 2024-03-05  18:00- 21:00. Mykolo Riomerio Universitetas, 122 auditorija (1 aukštas), Ateities g. 20 (2 įėjimas šalia vėliavų)
Registracija: Bilietus platina PAYSERA TICKETS, juos galite įsigyti paspaudę ant nuorodos: Pirkti bilietą!

ARTIMIAUSI KURSAI KAUNE
Kursų data: 
Teorinė dalis: Nuotoliu, Jums patogiu laiku! Nuorodą su paskaitos įrašu atsiųsime elektroniniu paštu likus 5 dienoms iki renginio.
Praktinė dalis: 2024-03-06 18:00- 21:00. BLC konferencijų centras, Franklino salė K. Donelaičio g. 62, Kaunas.
Registracija: Bilietus platina PAYSERA TICKETS, juos galite įsigyti paspaudę ant nuorodos: Pirkti bilietą!
Kursai kituose miestuoseEsant individualiam užsakymui arba susirinkus 25 žmonių grupei.