Pirmos pagalbos kursai Užupio gimnazijos moksleiviams

Gyvybė tai pats brangiausias mūsų visų turtas. Nelaimingi atsitikimai, staigus sveikatos pablogėjimas gąsdina visus, o ypač vaikus. Pasitaiko situacijų kada vienintelis nelaimės liudininkas yra vaikas ir būtent jam tenka imtis skubių veiksmų. VšĮ „Svarbus žingsnis“ skatina nelaukti kol įvyks nelaimė, ragina vaikus paruošti iš anksto mokant pirmosios pagalbos įgūdžių ir tęsia savanorišką projektą „Hipokrato vaikai“. Sausio 19 ir 26 dienomis VšĮ „Svarbus žingsnis“ lektorius Oskaras Medzevičius padedamas Lietuvos Samariečių bendrijos jaunimo mokė Vilniaus Užupio gimnazijos moksleivius pradinio gaivinimo pagrindų.

Vaikai išklausė teorinę paskaitėlę apie elgseną nelaimės vietoje, individualios apsaugos priemones ir kas svarbiausia kaip gaivinti nelaimės ištiktą žmogų. Vėliau moksleiviai turėjo galimybę praktiškai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus pasinaudodami gaivinimo manekenais. Po mokymų kiekvienam moksleiviui buvo įteikta dovanėlė: raktų pakabukas- gaivinimo kaukė. Šia kauke jaunimas skatinamas pasinaudoti, kad gaivinant apsisaugotų nuo infekcinių ligų.

Šios pamokos Vilniaus Užupio gimnazijoje tai bendras VšĮ „ Svarbus žingsnis“ ir vairavimo mokyklos „Dorkanas“ projektas. Vairavimo mokykla „Dorkanas“ jau ne pirmą kartą mokė jaunimą kaip saugiai elgtis kelyje, kad būtų išvengta nelaimės. Tokios socialiai atsakingos akcijos labai vertingos ugdant atsakinga visuomenę, ypač kai nelaimių kelyje skaičius labai didelis. Mes visi turėtumėm nelaukti kol įvyks nelaimingas atsitikimas- išmokykime savo vaikus svarbiausių saugaus eismo ir pirmosios pagalbos įgūdžių. Tokiu atveju ištikus nelaimei vaikas nepatirs streso, neišsigąs ir netgi padės išgelbėti gyvybę.

Daugiau informacijos apie mūsų paslaugas rasite čia:

Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai