Pirmoji pagalba vasarą: 15min.lt videokonferencija

Vasara atostogų ir aktyvaus poilsio metas. Kai oras už lango nuostabus daugelis iš mūsų norime kuo greičiau uždaryti savo darbovietės duris ir keliauti atostogų. Labai dažnai atsipalaidavę ir pasinėrę į visus vasaros malonumus  pamirštame apie pavojus, kurie gali ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir paguldyti į ligos patalą.  Apie nelaimes galinčias ištikti vasarą, jų prevenciją ir pirmąją pagalbą kalbėjome 15min.lt videokonferencijos metu.

Vesdami pirmosios pagalbos kursus išgirstame labai daug istorijų apie tai kaip ištikus didelei nelaimei žmonės pasimetė, lakstė, darė veiksmus, kurie kartais būna nesuderinami su logika. Neretai tokiais atvejais buvo gaištamos aukso vertės pirmosios  minutės po sąmonės netekimo, minutės, kurios sprendė žmogaus likimą: ar žmogus išgyvens? Jei žmogus išgyvens, kokia jo būklė bus išgyvenus? Ar jis ir toliau galės gyventi pilnavertį gyvenimą ar bus neįgalus?

Norėdami padėti nelaimės ištiktam žmogui kiekvienas  iš mūsų privalo žinoti ir mokėti bazines pirmosios pagalbos žinias. Idealiausias tokių žinių įgyjimo būdas  yra dalyvavimas pirmosios pagalbos kursuose, kuriuose yra mokoma ne tik teoriškai, bet ir praktiškai gaivinti, padėti užspringusiam žmogui ir kitų pirmosios pagalbos veiksmų bei technikų ant manekenų, muliažų ir pasitelkiant kitas pirmosios pagalbos mokymo priemones. Pirmosios pagalbos mokymai papildyti tikromis, realiomis istorijomis lengviau yra suprantami ir  išlieka mūsų atmintyje ilgiau.  Mūsų vedamų pirmosios pagalbos kursų metu mes stengiamies derinti tris labai svarbius dalykus: pačią naujausią teorinę medžiagą, kad žingsnis žingsnin eitumėm su Europa ir pasauliu, praktiką su įvairiomis mokomosiomis pirmosios pagalbos priemonėmis ir daug realių pavyzdžių kaip reikėtų ar atvirkščiai nereikėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje gelbstint kito žmogaus patį didžiausią turtą- gyvybę.

Kursus vedam jau daugiau nei aštunti metai ir pasitaiko situacijų, kad mūsų kursus žmonės išklauso ne vieną kartą.  Atrodo taip nuoširdžiai viską darėme, bet žmogus antrą kartą klausydamas kursus prisimena kartais mažau nei pusę informacijos. Pradėjome gilintis gal ką darome ne taip, pasirodo viską darome gerai ir lietuviai nėra kvailesni už kitus europiečius. Viename Norvegų atliktame tyrime buvo atskleista, kad žmogus po pusmečio prisimena vos 50 procentų informacijos, po metų prisimena tik pačius esminius dalykus, metams bėgant informacijos galvoje nebelieka išvis. Tad rekomenduojama kas metai tą pačią  informaciją atnaujintą naujomis žiniomis išklausyti vėl. Ne bereikalo yra sakoma Repetitio est mater studiorum (lot. Kartojimas yra mokslų motina).

Tik mažuma žmonių turi galimybę išklausyti pirmosios pagalbos kursus kasmet, tačiau informaciją prisiminti galima ir skaitant ar žiūrint filmuotą medžiagą. Mes labai džiaugiamės, mūsų draugyste su naujienų portalu 15 min.lt. Kartu su jais esame paruošę jau ne vieną sėkmingą projektą. Šio portalo dėka žinios apie pirmąją pagalbą pasiekia didesnę auditoriją. Šį kartą videokonferencijoje kalbėjome apie tokių nelaimių kaip perkaitimas saulėje, saulės smūgis, skendimas, alpimas, žaibo sukelti pažeidimai etc. prevenciją ir pirmają pagalbą. Kviečime pažiūrėti ir sužinoti kažką naujo, o galbūt pakartoti ką jau girdėjote mūsų kursuose, kad vasarą leistumėte ramiai, o ištikus nelaimei pirmosios pačios svarbiausios minutės būtų išnaudojamos racionaliai.

Daugiau informacijos apie mūsų paslaugas rasite čia:

Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai