Cheminis akių nudegimas
Cheminiai akių nudegimai dažniausiai patiriami netyčia patekus į jas ėsdinančių cheminių medžiagų. Traumos sunkumo laipsnis priklauso nuo patekusių chemikalų kiekio ir nuo sąlyčio trukmės.
Pirmoji pagalba
- Plaukite akį vandeniu. Plaukite akį naudodami didelį kiekį, švaraus, vėsaus vandens mažiausiai 20 minučių. Paprasčiausia tai padaryti pakišant akį po iš vandens čiaupo tekančia vandens srove. Plaunat būtina pakelti vokus ir gerai išplauti visą akies gleivinės plotą.
- Nusiplaukite rankas su muilu ir vandeniu. Atidžiai nusiplaukite rankas su muilu ir tekančiu vandeniu taip, kad neliktų chemikalų ar muilo ant odos. Jūsų pirminis tikslas yra pašalinti chemikalą nuo akies gleivinės paviršiaus, bet po to svarbu jį nusiplauti ir nuo rankų.
- Pašalinkite kontaktinius lęšius. Jei plaunant vandens srove kontaktiniai lęšiai nepasišalino, po plovimo juos būtina išimti.
- Kreipkitės į gydytoją. Po išvardintų veiksmų vykite į gydymo įstaigą arba kviesti GMP 112. Vykstant į gydymo įstaigą kartu pasiimkite cheminės medžiagos pakuotę arba jos aprašymą. Pakuotėje pateikta informacija padės medikams diagnozuoti apsinuodijimą ir paskirti reikiamą gydymą. Jei įmanoma vykdami į gydymo įstaigą užsidėkite akinius nuo saulės, nes jūsų akys bus jautrios šviesai.
Svarbu
- Netrinkite akių – tai gali padidinti esamą pažeidimą.
- Nelašinkite nieko į akis išskyrus vandenį ar kontaktinių lęšių skystį, nenaudokite jokių akių lašų nepasitarę su gydytoju.
Daugiau apie mūsų paslaugas rasite čia:Pirmosios pagalbos kursai Higienos įgūdžių kursai Alkoholio žalos kursai