Alkoholio žalos kursai moksleiviams

Paskutinė Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaita skelbia, kad Lietuva užima trečią vietą pasaulyje, pagal suvartojamo alkoholio kiekį tenkantį statistiniam gyventojui, mus lenkia tik moldovai ir baltarusai. Norint pakreipti šią grėsmingą tendenciją kita linkme, turime imtis visų galimų prevencinių priemonių, tam kad užkirsti kelią alkoholio vartojimo sukeliamiems žalingiems padariniams.


VšĮ „Svarbus žingsnis” norėdamas prisidėti prie alkoholio vartojimo prevencijos, 2013 m. pradėjo vykdyti projektą „Valančiaus vaikai”, kurio tikslas šviesti moksleivius apie alkoholio vartojimo sukeliamą žalą, ugdyti jų konstruktyvų ir sveiką požiūrį į priklausomybes. Mes ir toliau tęsiame savo švietėjišką veiklą- šiuos metus pradėjome paskaitomis trijose mokyklose: Elektrėnų profesinio mokymo centre (EPMC), Elektrėnų „Versmės” gimnazijoje ir Vilniaus Gabijos gimnazijoje. Pakaitos vyko vasario 3-4 dienomis. Jas išklausė daugiau nei 200 mokinių. Džiaugiamės bendradarbiaudami su šių mokyklų personalu, kurie taip pat neabejingi savo mokinių ir Lietuvos ateičiai.


Skaitydami paskaitas, rėmėmės mokiniams aktualiais pavyzdžiais, kalbėjomės kuomet ir dėl kokių priežasčių pradedamas vartoti alkoholis, apie įsigalėjusius stereotipus, kultūros, aplinkos, reklamos įtaką, apie tai kokius potyrius suteikia alkoholis, kur yra riba tarp priklausomybės ir laisvės. Kadangi auditorijos amžius yra 16-18 metų, jie patys dar nėra patyrę neigiamų alkoholio vartojimo pasekmių, stengėmės kuo tiksliau juos informuoti apie tykančias grėsmes jų sveikatai, socialiniam gyvenimui ir finansinei gerovei. Suprasdami, kad paprastai priežastys, kodėl turėtumėme susilaikyti, mūsų nesustabdo nuo vartojimo, paskaitų metu didelį dėmesį skyrėme alternatyvų ieškojimui, gyvenimo be alkoholio privalumams. Nors pritrūko laiko ilgesnėms diskusijoms, mokiniai kantriai ir su susidomėjimu klausėsi paskaitų, noriai atsakinėjo į klausimus.


Bendradarbiaujant su mokyklų personalu, kyla vis daugiau naujų idėjų ir minčių šio projekto vystymui, todėl matydami jo svarbą ir gaudami atgalinį ryšį, su entuziazmu siūlome ir kitoms mokykloms prisijungti prie mūsų misijos.

Daugiau informacijos apie mūsų paslaugas rasite čia:

Pirmosios pagalbos kursai  Higienos įgūdžių kursai  Alkoholio žalos kursai